Kadın.Net

Deri Cilt Çatlaklarının Nedenleri ve Tedavisi

Deri Cilt Çatlaklarının Nedenleri ve Tedavisi

Cilt çatlakları, hemen hemen 3 bayandan birinde görülebilen ve genelde hızlı kilo alıp verme ya da gebelik döneminde ortaya çıkan, zaman zaman bazı erkekler için de fazla kilo alıp verme sonucu görülebilen bir tür cilt sağlığı sorunu olarak kabul edilebilir.

Aslında hem erkek için hem de kadın için cilt çatlakları, deri çatlakları hiçbir hayati sorun yaşatmayan, beden fonksiyonlarını engellemeyen sadece kozmetik bir sorundur. Dermiş isimli deri tabakasının orta kısmının yırtılması ile oluşan cilt çatlakları, zamanla azalır ancak tamamen kaybolmaz.

Cilt çatlakları, deri çatlakları gebelik döneminde, ergenlik döneminde, vücut geliştirme aşamalarında, hormon tedavisi süresince veya kullanılan bazı ilaçların yan etkisi olarak oluşabilir. Cilt çatlakları daha çok vücut yağlarının çok olduğu bölgelerde görülür. Örneğin karın bölgesinde, göğüslerde, üst kol bölgesinde, baldırlarda, kalçalarda ve kalça üstü bel altında kalan arka kısımlarda görülür.


Cilt çatlakları tedavisi için son zamanlarda kullanılan en etkili yöntemlerden biri fraksiyonel lazer yöntemi ile uygulanan çatlak tedavisidir. Fraksiyonel lazer tedavisi ile çatlak tedavisi ortalama 3 seans ile gözle görülür şekilde olumlu sonuçlar alınır. Aslında en önemli nokta burda çatlak sorunu oluşmaması için baştan önlem almaktır. Örneğin gebe kalan kadın doğum yapana kadar çatlak önleyici kremler, yağlar kullanmalıdır.

Deri Çatlaklarında Cilt Çatlaklarında Tedavi Yöntemleri

Dermaterapi Yöntemi
Platelet Rich Plasma (PRP) Yöntemi
Karboksiterapi
Pulse DYE Lazer (Boya Lazerleri)
Fraksiyonel Lazerle
Çatlaklar için krem araştırıyorsanız, bu tip tedavi yöntemleri size pahalı geliyorsa birkaç kullanabileceğiniz kremler ortalama 1 ayda etkisini göstermeye başlıyor. Ancak bu çatlak giderici kremleri kesinlikle eczanelerde satılan ürünler arasından seçmeye özen gösterin. Bunun yanında özel tekniklerle yapılan cilt masajları, mikrodermabrazyon, kimyasal peelingler, mezoterapik tedaviler, özel derma kozmetik kremler, ilaç tedavileri, IPL ve Dye lazer tedavileri ile en derin en zor cilt çatlakları tedavisi yapılabilir. Özellikle çatlak rengi mor ve kırmızı iken müdahale edilirse cilt çatlağına çözüm için en iyi adımı atmış olursunuz. Zira mor ve kırmızı renkli çatlaklar henüz kan dolaşımının devam ettiği tedavi edilebilir cilt çatlaklarıdır. Kısa sürede hiç çatlak kalmamış gibi görünüme kavuşulabilir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica